Nápadité nástenné ozdoby do detskej izby

Interiér · 2. Jún 2022

Ako by ste opísali perfektnú detskú izbu? Podľa najpopulárnejších dizajnov detských spální má byť táto izba krásnym a útulným miestom, kde sa vaše dieťa cíti pohodlne, kreatívne a uvoľnene.

Detská izba by dieťa mala inšpirovať k tomu, aby naplno využívalo svoju predstavivosť a tvorivosť, a to vďaka zaujímavým a rozprávkovým nástenným dekoráciám. Okrem toho by v nej dieťa malo mať k dispozícií samostatné miesta na oddych, hru a učenie. Ak váhate a nie ste si celkom istí, ako ozdobiť steny v detskej izbe, skúste ich vnímať ako nepopísané plátno, ktorému môžete dodať zábavný a originálny dizajn v súlade s osobnosťou dieťaťa.

Pripravili sme pre vás niekoľko nápadov na krásne nástenné dekorácie do detskej izby, ktoré vám pomôžu vytvoriť niečo jedinečné. Od užitočných tipov na dekorácie a farby na stenu detskej izby až po praktické nástroje, ktoré sa vám zídu pri práci - poradíme vám, ako vytvoriť nápaditú stenu v detskej izbe, ktorú si vaše dieťa určite obľúbi.

 

bybinsie (Instagram)Ako vyzdobiť steny detskej izby?


Sľúbili sme vám niekoľko skvelých nápadov na nástenné dekorácie do detskej izby, no než začneme, pozrime sa, čo všetko celý proces zahŕňa.

  • Inšpirujte sa jedinečnou osobnosťou vášho dieťaťa. Obľúbené filmy, hry či postavy z rozprávok a farby, ktoré má vaše dieťa najradšej - to všetko môže pri vymýšľaní nástenných dekorácií slúžiť ako skvelá inšpirácia.

  • Pozrite si priestor, ktorý máte k dispozícii. Berte do úvahy veľkosť izby, koľko slnečného svetla do nej preniká a ďalšie praktické detaily, ako je umiestnenie postele či kútika na písanie domácich úloh. Ide o významné aspekty, ktoré budú mať vplyv na výber vhodných nástenných dekorácií do detskej izby. Ak sa vášmu dieťaťu napríklad najviac páčia tmavé odtiene, no v izbe nemá dostatok denného svetla, namiesto toho, aby ste jednu stenu natreli výraznejšou farbou, skúste všetky steny namaľovať svetlejšou farbou a ozdobiť ich umeleckými kúskami vo farbách, ktoré má vaše dieťa najradšej.

  • Berte to ako zábavný projekt, do ktorého môžete zapojiť aj svoje dieťa, aby vám s ozdobovaním stien pomohlo. Spoločne si vyberte tému, farbu náteru alebo nástennú dekoráciu, ktorá sa páči vám obom, a podnecujte dieťa k tomu, aby vám pomáhalo.

 

isabelask (Instagram)


Dizajn stien detskej izby: Náter, tapeta alebo niečo iné?


Najlepším spôsobom, ako vytvoriť kreatívny dizajn, je dodať stenám v detskej izbe trochu textúry a farieb, ktoré sa deťom páčia. Jedným zo spôsobov, ako na to, je inštalácia nástenných 3D panelov, ktoré vnesú dojem hĺbky do akejkoľvek miestnosti. Môžete si vybrať napríklad geometrické panely a zaexperimentovať s osvetlením - vhodne umiestnené lampy vytvoria krásny efekt, ktoré si vaše dieťa určite obľúbi.

Tapety či nástenné maľby do detskej izby predstavujú zaujímavý spôsob, ako miestnosti dodať zopár veselých farieb a vzorov. Hľadajte motívy, ktoré vášmu dieťaťu urobia radosť, ako napríklad s postavami od Disneyho či Marvelu, ktoré do detskej izby prinesú svet fantázie.

Ak na druhej strane chcete vytvoriť osobnejší priestor, pozrite si kreatívne nápady, ako vymaľovať detskú izbu. Skvelou voľbou môže byť aj akcentová stena, a to najmä ak vyberiete obľúbený odtieň vášho dieťaťa, ktorý navyše zvýrazní nábytok v miestnosti. Celkový vzhľad môžete dotiahnuť do dokonalosti napríklad tak, že na stenu vystavíte krásne umelecké kúsky do detskej izby, napríklad zaujímavé závesné dekorácie.

 

nat_kowa

nat_kowa (Instagram)

 

esramakine_ (Instagram)


Kreatívne umelecké kúsky do detskej izby


Už sme spomenuli, že existuje nekonečne veľa možností, ako vytvoriť fantastické umelecké kúsky, ktoré sú ako stvorené na steny detskej izby? Vezmite si napríklad roztomilé a nápadité koláže. Zaobstarajte si zopár rámov a na steny zaveste všetko, čo sa vášmu dieťaťu páči, od rodinných fotiek až po zábery prírody či obrázky obľúbených rozprávkových postáv. Môžete pridať aj zopár nástenných vešiakov macramé, či iné vlastnoručne vyrobené dekorácie, na ktorých môžete pracovať spolu so svojím dieťaťom a ktoré detskej izbe dodajú hrejivú atmosféru.

A nezabudnite ani na ďalšie nástenné ozdoby, ako napríklad vystrihnuté dekorácie s motívom roztomilých zvieratiek alebo mapu sveta pre deti, ktoré majú radi dobrodružstvo. Ak budete inšpirácie hľadať v záľubách a záujmoch vášho dieťaťa, určite mu takéto ozdoby budú každý deň robiť radosť a poslúžia aj ako zdroj motivácie. Izbu vášho dieťaťa môžete samozrejme ozdobiť aj nálepkami na stenu. Tie sa budú skvele hodiť vedľa pracovného kútika, nad ktorý môžete zavesiť aj zábavnú a náučnú nástennú tabuľu.maisonbioclimatiquemodified

maisonbioclimatique (Instagram)

ourhomeonthelake (Instagram)


Aké náradie budete potrebovať na maľovanie stien a inštaláciu panelov?


Všetky naše nápady na nástenné dekorácie do detskej izby slúžia na to, aby vám pomohli s touto príjemnou úlohou, a sme si istí, že vášmu dieťaťu sa veselé vynovené steny budú veľmi páčiť. Ak váhate, kde začať alebo ako steny detskej izby ozdobiť, poradíme vám, aké náradie budete potrebovať.

Aby ste mali istotu, že jednotlivé kúsky pekne zapadnú do celkovej výzdoby, všetko si premerajte metrom. Ak chcete vytvoriť stenu plnú umeleckých kúskov, uistite sa, že máte k dispozícii vhodné klince a kladivo, aby ste všetky ozdoby mohli zavesiť na svoje miesto. Určite sa vám zíde aj rebrík, a to hlavne ak sa potrebujete dostať na vyššie miesta na stene. A budete ho potrebovať aj vtedy, ak chcete detskú izbu vymaľovať. Okrem tradičných štetcov a valčekov si však môžete zaobstarať aj farby v spreji. Aby ste si pri maľovaní stien nezašpinili podlahu, odporúčame vám zakúpiť si aj maliarske fólie.

 

aylinterior (Instagram)