. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Safari štýl v modernom duchu

 

 

Safari štýl je jedným z prominentných interiérových dizajnov, ktoré sa časom len zlepšujú. Kombinuje klasický a odvážny koloniálny vzhľad so surovou krásou africkej kultúry a prenesie vás priamo do africkej savany. Keď do svojho interiéru pridáte nábytok inšpirovaný safari štýlom, vaše bývanie bude vynikať svojou jedinečnosťou.

Safari štýl vám dáva veľkú slobodu naplno využiť kreativitu a bude sa hodiť do každej izby a každého kúta vášho domu, a výnimkou nie sú ani vonkajšie priestory. Zakomponovať safari štýl do vášho súčasného interiérového dizajnu môže byť celkom náročné a hocičo sa môže pokaziť. Keďže každý, aj ten najmenší detail, je výrazný a odvážny, ľahko sa môže stať, že to trochu preženiete. Aby váš interiér nepôsobil ako preplnená savana, nižšie si pozrite naše tipy, ako si vytvoriť vyvážený a moderný vzhľad v duchu safari.

 

Podklad

Keď sa pozriete na interiéry inšpirované štýlom safari, zbadáte explóziu výrazných kúskov, exotickej energie a nadčasových povrchov. Takýto interiér je dynamický, no zároveň pokojný, hrejivý a príjemný a do vášho moderného domova prinesie jedinečnú atmosféru divokej prírody. Aby ste mohli všetky tieto detaily naplno využiť, budete potrebovať silný podklad.

 

Správna farebná paleta – inšpirovaná africkou krajinou

Ako pozadie si vyberajte neutrálne a teplé farby, ktoré vám umožnia zapojiť svoju kreativitu. Alebo vyskúšajte odvážnejšie čokoládové tony, sivobiele odtiene, khaki či zemité odtiene zelenej. Nebojte sa pohrať s výraznejšími farbami, ktoré vytvoria zaujímavé kontrasty typické pre safari vzhľad. Jednou z možností je napríklad tehlová farba, no doplnky v sýtych červených a modrých farbách sa zaručene stanú stredobodom miestnosti.

Safari vzhľad sa samozrejme nezaobíde bez zvieracích vzorov a potlačí – zebra, leopard či krokodíl. Podľa toho, akú farebnú paletu ste si vybrali, môžete zvieracie vzory zakomponovať pomocou rôznych doplnkov a detailov, a vytvoriť tak jemnú atmosféru savany. Alebo ak cítite väčšiu inšpiráciu, vyberte si tapetu so zvieracím vzorom, ktorú doplníte nábytkom v neutrálnych tónoch.

 

Give your interior decor a little western flair and wild charm with our real cowhide rug! Soft and smooth, this cow skin rug will create a cosy and warm ambience in any room.     This wallpaper Exotic Monkeys is part of the Noordwand basic wallpaper line where you can find wallpapers for every type of room and everybody's taste.    Our modern rug with its beautiful zebra design will be an eye-catcher in every interior!

 

Materiály

Safari štýl sa vyznačuje najmä tým, že do interiéru pozýva trochu prírody. Preto by všetky materiály mali byť prírodné: exotické drevo, ratan, bambus, kameň, ľan a bavlna. Ideálnym materiálom pre dekorácie je hodváb, a nezabúdajte ani na umelú kožušinu, no využívajte ju s mierou.

 

Nábytok

Zariaďovanie interiéru v safari dizajne začína výberom vhodného nábytku. Odporúčame vám kúsky inšpirované koloniálnym štýlom z prírodného, no exotického dreva, akým je napríklad mangové drevo. Ratan je vždy dobrá a svieža voľba a, podobne ako bambus, výborne plní svoj účel. Okrem klasických robustných stolov a stoličiek s prepracovaným dizajnom či výrazných pohoviek nezabúdajte ani na menšie položky, ktoré miestnosti dodajú čaro safari štýlu.

 

Our poly rattan chair is a perfect combination of style and functionality. It adds a touch of fun and comfort to your garden or patio!     If you're looking for a simple touch of the natural style as well as practical function, these distinctive coffee tables will do the trick.    Our teak mirror is more than a practical day-to-day object; it is also an attractive decoration for your home.

 

Detaily

Výber doplnkov je tou najzábavnejšou stránkou zariaďovania interiéru v safari dizajne. Do obývačky si zaobstarajte napríklad truhlicu vo vintage štýle, hojdaciu sieť alebo kožené kreslo butterfly. Pohovka bude vyzerať najlepšie, keď ju ozdobíte vzorovanou dekou a obklopíte rastlinami, a všetko dotiahnite do dokonalosti kobercom so zvieracím vzorom alebo jutovým koberčekom. Závesy v neutrálnych tónoch ešte viac zvýraznia tie najpútavejšie prvky interiéru, ako sú napríklad paravány a sošky, masky či nástenné dekorácie v štýle tribal. Glóbusy a zarámované starosvetské mapy pôsobia rovnako krásne.

Možnosti sú nekonečné. Nechajte sa viesť fantáziou a pozvite obľúbený moderný safari dizajn do svojho príbytku. Zariaďovanie bývania v štýle safari je o objavovaní, hrejivej energii a upokojujúcej prírode, tak sa nechajte inšpirovať našimi najlepšími kúskami v štýle safari.

 

Add some greenery to your interior with this lifelike artificial bamboo. The bamboo is 110 cm high and will be a great choice for your home or office interior.      This room divider, measuring 160 cm in width and 170 cm in height, is ideal for creating privacy or sectioning off a part of the room. It will make a practical as well as decorative addition to your bedroom, living room or office.      Wow your quests with your sense of style by serving them wine and spirits from this highly decorative globe bar!

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .