. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Záhradné trendy na horúce leto

 

 

Trávenie času na čerstvom vzduchu je jedna z najobľúbenejších foriem relaxu, či už si chceme užiť chvíľku osamote alebo si posedieť s rodinou a priateľmi. Počas lockdownu sme si uvedomili, ako veľmi je pre nás pobyt vonku dôležitý. Zistili sme, že teplé slnečné lúče a spoločnosť našich blízkych patria medzi naše základné potreby, ktoré životu dodávajú rovnováhu. 

Počas pandémie sme si začali vážiť každú jednu chvíľu strávenú v prírode. Rok 2021 priniesol množstvo obľúbených záhradných trendov, ktoré si môžete zakomponovať do svojich vonkajších priestorov. Pozrite si naše zaujímavé nápady, ako si vytvoriť dokonalé miestečko na slnku, či už v záhrade, na balkóne alebo na terase.

 

Vnímajte svoju záhradu ako ďalšiu izbu

Vaše vonkajšie priestory slúžia ako všestranné miesto, ktoré si môžete plne prispôsobiť svojim potrebám. Začnite svoju záhradu vnímať ako predĺženie vášho príbytku a to, čo je dnu, pozvite aj von. Pracujete v týchto dňoch z domu? Potom sa určite oplatí pouvažovať nad tým, že by ste si zariadili príjemnú vonkajšiu kanceláriu, kde si budete môcť užívať všetky blahodarné výhody pobytu v záhrade. Práca na čerstvom vzduchu totiž zvyšuje produktivitu a redukuje únavu. Nájdite si vonku tiché miesto, kde sa vám bude dobre pracovať. Zistite, kde budete mať najlepšie svetlo, zainvestujte do ergonomickej stoličky a pustite sa do práce.

Pozdvihnite vonkajšie stolovanie na vyššiu úroveň. Vytvorte si vonku pohodlný a útulný jedálenský kút. Pozrite si nábytok, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom, pridajte zopár ozdobných doplnkov, ako sú vankúše či koberčeky, a pozvite si priateľov na príjemné posedenie v záhrade. A aby ste si svoj nový jedálenský kút mohli užívať celý rok, zainvestujte do krbu aj do nevyhnutných slnečníkov. Ďalším trendom, ktorý môžete vyskúšať, je urobiť z varenia vonkajšiu aktivitu. Ak vás to zaujalo, pouvažujte nad kúpou vonkajšej kuchyne či pece na pizzu.

 

This parasol features a sturdy aluminium frame, a large UV-resistant cover and an extra portable base, so it is perfect for protecting you from sunlight. This fire pit makes a decorative and atmospheric addition to your garden or patio, while also keeping you warm when it gets colder in the evening.  Add a unique piece to your interior with our handmade Kilim rug. The area rug will be the perfect fit in your living room, bedroom or office.

 

Vyskúšajte záhradkárčenie

Za posledné roky si čoraz viac ľudí osvojuje životný štýl, ktorý je založený na rastlinnej strave a zdôrazňuje dôležitosť prírody a uvedomelých rozhodnutí. Zároveň sa veľkej obľube začali tešiť aj práce v záhrade – pre niekoho je to hobby a pre niekoho životný štýl.

Záhradkárčene prináša množstvo nepopierateľných benefitov, pretože nám pomáha dosiahnuť rovnováhu a pohodu, a to v rámci telesného aj duševného zdravia. Starostlivosť o kvety a rastliny pôsobí relaxačne a dokáže redukovať stres. Okrem toho zlepšuje kreativitu a dáva nám pocit celkovej spokojnosti. Navyše si môžete zasadiť svoje vlastné organické rastliny a vôbec nezáleží na tom, koľko priestoru máte k dispozícii. Mikro-záhradky a mestské záhrady sú medzi ľuďmi stále populárnejšie, pretože na pestovanie byliniek a kvetov nepotrebujete veľa priestoru.

 

Enjoy barbecue parties in the park or on the campsite with this portable XXL charcoal kettle BBQ grill! It features a big grilling area and 2 sturdy wheels. This garden dining set is an excellent choice for your garden, patio or terrace.  Our pizza oven is a must-have for anyone who loves freshly made pizzas! Bring a new twist to your outdoor parties by serving tasty pizzas.

 

Zábava na slnku

Každému dobre padne pobyt na čerstvom vzduchu, a preto dbajte na to, aby ste mali na terase či v záhrade dosť miesta pre všetkých členov rodiny. Zaobstarajte si hojdačku alebo pieskovisko pre najmenších a tešte sa, že si užívajú letné slnko a konečne nepozerajú do obrazoviek. To isté platí aj pre domáce zvieratá – určite ich poteší zábavné vonkajšie ihrisko.

Večery môžu byť tou najlepšou časťou dňa, ak si svoje obľúbené voľnočasové aktivity presuniete vonku. Aj filmové večery sa môžu konať v exteriéri – stačí si len zaobstarať projektor. Alebo usporiadajte malé posedenie a obdivujte spoločne západ slnka na balkóne. A nezabúdajte ani na záhradné grilovačky, tie sú predsa neodmysliteľnou súčasťou leta. Pozvite si priateľov a vychutnajte si spoločné chvíle v záhrade.

 

This garden furniture set with one table, two chairs and an umbrella is specifically designed for your kids to enjoy themselves in the garden or on the patio.  Add a colourful touch to your interior with our antique-look plant stand in the shape of a bicycle.  This stylish yet highly comfortable rattan sofa set will be an eye-catcher in your garden or on the patio.

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .