Škandinávsky štýl interiéru

Svetlý, prírodný a nadčasový

 

Škandinávsky interiér by mal byť jednoduchý, funkčný a najmä presvetlený. Aj keď je dôležitým znakom škandinávskeho štýlu minimalizmus, neznamená to, že je nudný. Práve naopak, vyznačuje sa teplou a príjemnou atmosférou. Tento interiérový štýl je spätý s prírodou, čo sa odrzkadľuje v použitých materiáloch a textúrach. Keď vojdete do interiéru zariadeného v škandinávskom štýle, hneď sa tam cítite ako doma.

Zobraziť všetky položky v škandinávskom štýle

 

Útulný škandinávsky štýl

Ak si chcete vo svojom príbytku vytvoriť útulnú atmosféru, ktorá je pre škandinávsky štýl typická, máme pre vás niekoľko tipov a trikov. V prvom rade myslite na to, že nie všetky prvky interiéru musia byť biele. Pracujte s bielou ako základnou farbou a pridávajte doplnky v čiernej, sivej či v pastelových farbách, a nezabudnite ani na množstvo pestrofarebných rastlín a kvetov. Hrejivý a útulný vzhľad docielite aj pomocou dreveného nábytku a drevenej podlahy v kombinácii s rôznorodými textúrami kobercov, diek, vankúšov a čalúnenia v zladených farebných odtieňoch.

 

 

 

 

Presvetlite svoje bývanie

Škandinávsky interiér má byť predovšetkým svetlý a žiarivý. Keďže pochádza zo Škandinávie, kde sú zimy dlhé a tmavé, najdôležitejšie je, aby do interiéru prenikalo čo najviac denného svetla. Ak nemáte veľké okná, skúste strategicky rozmiestniť svietidlá tak, aby ste umelé osvetlenie využili na maximum a pohrajte sa aj so zrkadlami, ktoré svetlo odrazia a rozjasnia aj tmavšie časti interiéru.

 

 

Zobraziť všetky položky v škandinávskom štýle

  

Kolekcie

Objavili ste niečo, čo sa vám páči? Kombinujte v štýle mix & match!

 

Pozrite si všetky štýly na rok 2021