Industriálny štýl interiéru

Interiérový dizajn, ktorý sa vyznačuje surovými materiálmi

 

Industriálny štýl získal svoje pomenovanie podľa tovární a iných priemyselných budov, ktoré boli neskôr prerobené na obytné priestory s vysokými stropmi, veľkými oknami a betónovými alebo drevenými podlahami. Charakteristickými znakmi tohto interiérového štýlu sú surové, neopracované materiály, ako napríklad koža, drevo a kov a neutrálne, no živé farby.

 

Zobraziť všetky položky v industriálnom štýle

 

Základom je správny materiál

Materiály sú jedným z najdôležitejších aspektov industriálneho štýlu interiérového dizajnu. Vyberajte materiály, ktoré vytvárajú správnu atmosféru, ako je koža, betón, (tmavé) neopracované drevo, kov a hrubý textil. Kombinácia týchto materiálov dodá miestnosti príjemný a útulný vzhľad.

 

 

 

 

 

Trochu starého, trochu nového

Dolaďte interiér doplnkami podľa svojho vkusu a skombinujte industriálny nábytok s krásnymi úlovkami z bazárov a obchodov so starožitnosťami, ako sú napríklad staré lampy či skrinky, ktoré si môžete vylepšiť podľa svojich predstáv. Kombinácia starých a nových kúskov bude v interiéri pôsobiť naozaj originálne a zároveň dodá vášmu príbytku útulnú a osobnejšiu atmosféru. Tip: vyberte si jednu položku - či už nábytok, základný materiál alebo doplnky - ako základný stavený kameň, okolo ktorého začnete budovať svoj interér. Tak dosiahnete jednotný a vyvážený vzhľad.

 

Zobraziť všetky položky v industriálnom štýle

 

 

 

 

Pozrite si všetky štýly na rok 2022