. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Slow Living – niekoľko výhod pomalého života

 

 

V posledných rokoch nás stále viac láka vrátiť sa späť na začiatok, ku svojim koreňom. Rozmýšľate nad tým, prečo to tak je? Stačí sa len pozrieť na to, aký hektický život vedieme. Každý deň máme nabitý program, žijeme v preplnených oblastiach a snažíme sa držať krok s dobou, ktorá sa vyznačuje rýchlym rozvojom technológií. Je preto úplne prirodzené, že potrebujeme zvoľniť tempo a žiť o trochu pokojnejšie.

Táto potreba sa čoraz viac ozýva práve teraz, v časoch celosvetovej pandémie, ktorá mala na naše životy obrovský vplyv. Niet sa čo čudovať, že chceme spomaliť a dopriať si dostatok času, aby sme si mohli vychutnať každodenné malé radosti. Slow living je životná filozofia, ktorá sa dotýka všetkých aspektov nášho života – preto sa prejavuje aj v oblasti bývania, a to najmä v tom, ako si svoju domácnosť zariadiť tak, aby bola v súlade s naším ideálnym životným štýlom.

 

Čo je slow design?

Slow living môžeme chápať ako akronym prvého slovíčka SLOW – Sustainable (udržateľný), Local (lokálny), Organic (organický) and Whole (ucelený). Je úzko prepojený s všímavosťou, hľadaním rovnováhy a pomalším životným tempom. Neuznáva hyper-konzumerizmus, výstrelky v stravovaní a nepremyslené rozhodnutia.

Hnutie slow living vzniklo z myšlienky slow food, ktorá hlása zdravé a zodpovedné stravovanie, a postupne sa z neho stal spôsob života. A keďže je to práve náš domov, kam si chodíme dobiť baterky a kde sme v spojení s tým, na čom nám najviac záleží, slow design si rýchlo získal množstvo priaznivcov. Zmeny, ktoré so sebou priniesla pandémia, napomohli rýchlemu prijatiu myšlienky slow design po celom svete. Keďže sme väčšinu času museli tráviť doma, začali sme si uvedomovať skutočný význam priestoru, ktorý obývame. Pozrime sa teda na to, čo slow living znamená.

Koncept slow living našiel v interiérovom dizajne skvelého spojenca. Slow design sa riadi niekoľkými dôležitými princípmi:

  • Nadčasové doplnky namiesto moderných a populárnych trendov
  • Možnosť vybrať si ekologicky udržateľný dizajn
  • Útulné a teplé prostredia
  • Zmysluplný prístup ku každodenným zvykom

 

Výber udržateľných a organických výrobkov

Ak chceme rozvíjať svoje sebauvedomenie, musíme sa naučiť vnímať, čo sa deje okolo nás. Ekologickejšia voľba je viac, než len držať krok s najnovšími trendmi. Slow design zameriava našu pozornosť na prírodné materiály a látky, ako je drevo, ratan, ľan či bavlna. Textúry, ktoré sa najviac približujú k prírode, nám pomáhajú v interiéri dosiahnuť vyváženú atmosféru. To isté platí aj pre farebné odtiene – neutrálne farby vedľa veselých vytvoria pokojnú náladu.

Naučili sme sa opäť objavovať krásu trvácneho nábytku, a to nás nasmerovalo k pôsobivým vintage doplnkom. Keď ich zakomponujeme do jednoduchého a moderného dizajnu, každý kút našej domácnosti naplníme zmyslom a hodnotou. Nakupovanie udržateľných a nadčasových doplnkov nám prináša dlhodobú pohodu.

 

This industrial-style wooden coffee table exudes a vintage charm and will make a timeless addition to your home interior.     Instantly introduce a flair of rustic style to your interior decor with our stylish solid wooden dining chairs!This unique coffee table will make a distinctive addition to your decor. It can also be used as a side table or end table.    

 

Hodnotné a zmysluplné nakupovanie

Slow design tiež podporuje kontrakultúrnu filozofiu. Keď si osvojíme organický a prírodný životný štýl, naučíme sa vážiť si hodnotu remesla. Tak sa dostaneme ku kúskom, ktoré boli vyhotovené remeselníkmi a miestnymi dielňami a odkláňame sa od hromadne vyrábaného nábytku. Vďaka týmto jedinečným doplnkom vnesieme do svojho príbytku textúru a hĺbku. Tieto unikátne kúsky vždy majú svoj príbeh, a tak nám umožnia vytvoriť si domov, ktorý odráža podstatu našej osobnosti.

 

Relax in our vintage inspired solid wooden rocking chair. Featuring an elegant and timeless design, it will be a practical and classic addition to any decor.      This set of 2 wooden shelves perfectly combines style and functionality. Simple yet elegant, this set is a great option to enlighten any wall in the room.      Instantly introduce a flair of rustic style to your garden or terrace with our solid wooden vase!

 

Domov: miesto uvoľnenia a rovnováhy

Premeňte svoj domov na oázu pokoja a uvoľňujúcej energie. Odložte telefóny a iné rušivé prvky a spojte sa sami so sebou. Estetika dizajnu slow living nabáda k väčšej rovnováhe medzi prírodným a moderným.

Tlmené farebné vzory a starostlivo vybrané povrchové úpravy nábytku podporujú jednoduchosť a súdržnosť. Remeselné kúsky a rodinné pamiatky a spomienky vnesú nádych intimity do všetkých častí vášho bývania. Doprajte si dosť času a spoznajte sami seba. A potom si vytvorte domov, ktorý vám umožní žiť pomalšie. Osvojte si tie koncepty slow living, ktoré vám budú najviac vyhovovať, a vychutnávajte si výhody zmysluplného a zdravšieho pomalého bývania.

 

This wooden dining table adds an industrial look and makes an excellent addition to your kitchen and dining room.     Sit down on the pouffe or put your feet up on it and relax! Our modern and trendy woven/knitted pouffe will make a practical as well as decorative addition to your home decor.This wooden hall bench shows a simple style, which will make an eye-catching addition to your interior.    

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .