Neobyčajný sortiment
Doprava zdarma
Skvelé ceny
Pricemania hodnotenie: 4.4 / 5

Okenné fólie

Doprajte si viac súkromia s okennou fóliou

Ak má váš dom či byt okná do ulice, viac súkromia nikdy neuškodí. Vyberte si z rôznych typov zatienenia okien, ako sú záclony, závesy, žalúzie, rolety alebo sieťky na okná. Ďalšou možnosťou je okenná fólia, ktorá má tú výhodu, že nebráni prenikaniu prirodzeného svetla do interiéru. Tu na vidaXL nájdete okrem skvelého sortimentu zatienenia okien aj veľmi kvalitné matné fólie na sklo.

Rôzne typy okennej fólie

Existuje viac typov okennej fólie. Tým najväčším rozdielom medzi nimi je miera priehladnosti.  Matná fólia je napríklad obzvlášť vhodná pre zaistenie súkromia, pretože cez ňu maximálne vidno obrysy.

Odstraňovanie fólie

Väčšina druhov fólií na sklo sa dá jednoducho odstrániť. Fóliu môžete jednoducho odlúpnuť z okna a znovu ju použiť niekde inde. Nezostane po nej ani stopa, keďže je ošetrená špeciálnou vrstvou na prilnavej strane. Niektoré fólie sú statické, a tak sa odstraňujú ešte jednoduchšie.

Dekoratívne použitie na okná

Ak vás nudí hladká fólia, sú dostupné vzorované okenné fólie, napríklad s kvetinovými alebo geometrickými vzormi. Akonáhle vás vzor omrzí, môžete ho jednoducho vymeniť za iný, a experimentovať s dekorovaním interiéru finančne nenáročnou formou.

Zobraziť viac