Ako fungujú aukcie?

Ako sa môžem zúčastniť aukcie?
Aby ste sa mohli zúčastniť aukcie, musíte byť prihlásený do svojho účtu a mať prezývku dražiteľa. Ak už máte účet, no stále ste si nevybrali prezývku dražiteľa, budete požiadaný o vytvorenie tejto prezývky pri uskutočnení vašej prvej ponuky.

Prezývka dražiteľa
Vaša prezývka dražiteľa sa zobrazí, keď uskutočníte ponuku na aukcií. Prezývka dražiteľa bude verejne zobrazovaná v histórií ponúk, ktorú si môžete pozrieť po kliknutí na odkaz pod tlačidlom dražte teraz, kde je viditeľný počet ponúk.

Môžem odvolať alebo zrušiť svoju ponuku? 
Keď uskutočníte ponuku na vidaXL, vstupujete tým do záväzného zmluvného vzťahu. Napriek tomu je možné odvolať ponuku pred tým, ako sa aukcia skončí, ale len v prípade mimoriadnych okolností. Kontaktujte, prosím, náš zákaznícky servis, ak sa chcete dozvedieť viac informácií.

Mimoriadne okolnosti:
Urobili ste chybu pri uvádzaní vašej ponuky, napr. €50 namiesto €5.
Popis tovaru sa značne zmenil po tom, ako ste predložili ponuku.

Pravidlá aukcie

  • Iba nový tovar
  • Doprava a vrátenie tovaru zdarma
  • Žiadne ďalšie poplatky za aukcie 
  • Aukcie začínajú na 1 €

Vyhral/a som aukciu
Prejdite do svojho nákupného košíka a zakúpte si tovar, ktorý ste vyhrali. Objednávku musíte dokončiť do 3 dní.

Upozorňujeme, že si nemôžete kúpiť rovnakú položku, pokiaľ ste nedokončili transakciu za aukciu, ktorú ste vyhrali.

Vyhral/a som tovar, ale už si ho nechcem kúpiť 
Uskutočnenie ponuky alebo zakúpenie tovaru na vidaXL sa považuje za uzatvorenie zmluvy, a preto ste povinný si tento tovar zakúpiť. Avšak ak si myslíte, že máte legitímny dôvod na to, aby ste tovar nezakúpili, môžete nás kontaktovať a objasniť nám túto situáciu. 

V prípade, že nebudeme súhlasiť so zrušením transakcie a vy za tovar nezaplatíte, bude na vašom účte táto položka vedená ako nezaplatený tovar. Ak sa bude na vašom účte nachádzať viac nezaplatených produktov za krátky časový úsek, váš účet môže byť zrušený.

 


 Príloha/y

Všeobecné podmienky aukcií