umelý vianočný stromček

Ako vybrať umelý vianočný stromček

Vianoce sú už za rohom, a to znamená, že je najvyšší čas vyzdobiť si príbytok vianočnými dekoráciami. Vianoce sa nezaobídu bez vianočného stromčeka, no predtým, než si ho kúpite, sa určite oplatí pozisťovať si zopár užitočných informácií. 

Zdobenie vianočného stromčeka nám robí radosť. Výber pekného stromčeka je teda veľmi dôležitý aj preto, že nás naladí na tú správnu vianočnú atmosféru.

Aký stromček sa vám viac páči – živý alebo umelý? Ak chcete svoj vianočný stromček využívať niekoľko rokov po sebe a nebaví vás stále zametať popadané ihličie, vyberte si umelý vianočný stromček. Najlepšia chvíľa na kúpu umelého vianočného stromčeka je práve teraz. Predtým však pouvažujte nad tým, aký tvar, výška a štýl stromčeka vám bude najviac vyhovovať. Aby sme vám s rozhodovaním trochu pomohli, pripravili sme pre vás tohto sprievodcu nákupom vianočného stromčeka.

 

Výber vhodného tvaru a výšky umelého vianočného stromčeka

Výber vhodného umelého vianočného stromčeka je neľahkou úlohou. Na jednej strane by mal v obývačke naozaj vyniknúť, no na druhej strane musí zodpovedať rozmerom miestnosti. Nemenej dôležitý je aj tvar vianočného stromčeka, pretože má veľký vplyv na jeho celkový vzhľad. Našťastie pre vás máme praktického sprievodcu rôznymi veľkosťami vianočných stromčekov, ktorý vám s výberom najlepšieho stromčeka určite pomôže.

Ľudia si väčšinou vianočný stromček dávajú do obývačky. V takom prípade by sa výber dokonalého stromčeka mal odvíjať od usporiadania a zariadenia miestnosti. Náš sprievodca sa okrem výšky zameriava aj na vhodný tvar stromčeka.

Môžete si vybrať nižší vianočný stromček s výškou 120 cm alebo vysoký stromček s výškou 240 cm. Ak je stromček príliš nízky, v obývačke bude pôsobiť príliš nevýrazne. No 240 cm vysoký stromček bude dobre vyzerať len v obývačkách s vysokými stropmi. Preto dbajte na to, aby stromček dokonale zapadol do priestoru. Teraz si poďme niečo povedať o rôznych tvaroch umelých vianočných stromčekov.

Extra úzky vianočný stromček

Ak hľadáte sviatočnú výzdobu do moderného interiéru, vyberte si extra úzky vianočný stromček. Jeho tenučká silueta pôsobí minimalisticky a prináša hneď niekoľko výhod. Ak nechcete aby vás vianočný stromček zaberal priveľa miesta, tento typ stromčeka je ideálnou voľbou. Okrem toho ušetríte na dekoráciách, pretože postačí len zopár ozdôb a stromček bude vyzerať naozaj úžasne.

Úzky vianočný stromček

Podobný typ vianočného stromčeka, ktorý je ako stvorený do menších izieb, je úzky vianočný stromček. Aj napriek svojmu úzkemu tvaru dokáže vytvoriť pôsobivý vizuálny efekt. Do miestností s vysokým stropom si môžete vybrať úzky stromček s výškou až 200 cm. Ozdobte ho menšími ozdobami pre minimalistický vzhľad alebo vyskúšajte veľké a nezvyčajné ozdoby, ktoré ho pekne zvýraznia.

Hustý vianočný stromček

Hustý vianočný stromček patrí medzi najvšestrannejšie modely a hodí sa do každého typu interiéru. Má priemernú veľkosť aj tvar a vetvičky s hustým ihličím, takže predstavuje krásnu a nenahraditeľnú súčasť vianočnej výzdoby. Výšku vyberajte podľa rozmerov obývačky a vyzdobte si ho podľa svojich predstáv.

Prevrátený vianočný stromček

Ak hľadáte niečo naozaj výrazné, potom si vyberte prevrátený vianočný stromček. Aj keď ide o veľmi nekonvenčnú voľbu, určite upúta nejeden pohľad. Tento stromček je pevný a stabilný a vyznačuje sa zaujímavým tvarom s nastaviteľnými vetvičkami. Pri jeho zdobení môžete zapojiť kreativitu a vytvoriť si svoju vysnívanú sviatočnú výzdobu.

interiér s vianočným stromčekom

Nájdite najlepšiu farbu vianočného stromčeka

Dominantou tradičnej vianočnej výzdoby je zelený vianočný stromček. Pripomína živý vianočný stromček a dá sa veľmi ľahko ozdobiť. Ide o klasiku, ktorá sa stále teší veľkej popularite, pretože vyzerá veľmi realisticky.

Pokiaľ ide o umelý vianočný stromček, trendy sa časom obmieňajú, a preto pre vás máme množstvo ďalších zaujímavých možností. Ak chcete tohtoročné Vianoce osláviť vo veľkom štýle, vyberte si biely vianočný stromček. Je elegantný, pôsobí luxusne, a na jeho ozdobenie môžete využiť rôzne kreatívne dekorácie. Umelý vianočný stromček môže mať aj žiarivé farby, ktoré váš príbytok naplnia slávnostnou atmosférou.

Modré vianočné stromčeky

Veľmi odvážna voľba: modrý vianočný stromček dokonalé ladí s upokojujúcimi modrými odtieňmi, ktoré sú tohtoročným trendom. Ešte viac vynikne, keď ho ozdobíte striebornými a zlatými doplnkami. Ak si vyberiete menší stromček (120 cm), položte ho na biely príručný stolík pre krásny vizuálny efekt.

Ružové vianočné stromčeky

Ružové odtiene a odtiene šampanského sú momentálne v móde. Ak ružový vianočný stromček skombinujete so zlatými ozdobami, zaručene sa stane stredobodom celej obývačky. Nájdite si na vidaXL ten svoj a nebojte sa zaobstarať si aj väčší stromček s výškou až 240 cm, ktorý do vášho príbytku vnesie luxusnú vianočnú atmosféru.

Červené vianočné stromčeky

Ďalšou pôsobivou voľbou je červený vianočný stromček, ktorý premení váš domov na rozprávkovú krajinu. Dotvorte ho bielymi a striebornými dekoráciami, ktoré vyčaria tú pravú vianočnú náladu.

Zlaté vianočné stromčeky

Zlatý vianočný stromček je jednoducho neprehliadnuteľný. Bude pôsobivý aj sám o sebe, no ešte väčší dojem vytvorí, keď ho skombinujete s vhodným osvetlením. Umiestnite ho do jedálne, obývačky alebo aj do chodby (ak si vyberiete menší model).

 

Výzdoba podľa vášho vkusu: Svetielka a ozdoby na vianočný stromček

Keď už ste sa rozhodli, akú farbu si vyberiete, prichádza tá zábavnejšia časť: zdobenie vianočného stromčeka! Stromček sa tak stane súčasťou vášho interiéru a vianočnej výzdoby.

Existuje množstvo kreatívnych spôsobov, ako umelý stromček ešte viac skrášliť. Vyberte si vhodné svetielka, napríklad vianočné svetelné reťaze. Sú dostupné v rôznych tvaroch a mávajú rôzne farby, no dbajte na to, aby sa pekne hodili k farbe a celkovému štýlu vášho stromčeka.

Môžete si kúpiť samostatné reťazové LED svetielka alebo si zakúpiť vianočný stromček so zabudovanými LED svetielkami. Sú energeticky úsporné a ušetria vám čas, ktorý by ste museli venovať hľadaniu vhodných svetielok. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ stromčeka, budete potrebovať podložku pod vianočný stromček. Takto zakryjete koreň a podstavec stromčeka niečím sviatočným. Skúste zaimprovizovať a vyrobte si vlastnú podložku, napríklad z darčekovej krabice alebo z umelej kožušiny.

Posledným krokom pri zdobení vianočného stromčeka sú vianočné gule a ozdoby. Možností je neúrekom. Nádherné farby, vynaliezavé vianočné tvary a dokonca aj vianočné gule s textom a zdobením na želanie. Výber je len na vás -  snažte sa však docieliť, aby celkový vzhľad pôsobil vyvážene.

druhy umelých vianočných stromčekov

Aký je váš obľúbený štýl vianočného stromčeka?

Zdobenie vianočného stromčeka je veľká zábava, a to hlavne keď nám s ním pomáhajú členovia rodiny či priatelia. Nájdite vhodné doplnky v štýle, ktorý sa vám najviac páči.

Ak je vaším cieľom štýlová sviatočná výzdoba, pozrite si najobľúbenejšie štýly výzdoby vianočného stromčeka a inšpirujte sa najkrajšími trendmi.

Vianočné stromčeky vo vidieckom štýle

Prírodný vianočný stromček je nádherný a predstavuje dokonalú voľbu do vidieckych interiérov. Zaobstarajte si zelený vianočný stromček a ozdobte ho papierovými a ručne vyrobenými ozdobami v jemných neutrálnych farbách.

Moderné vianočné stromčeky

Vytvorte si sviatočnú ozdobu v minimalistickom štýle s bielym vianočným stromčekom a peknými svetielkami. Použite jednoduchú svetelnú reťaz a elegantné ozdoby v decentných farbách. Vyberajte vianočné gule v jemnejších tónoch alebo si vyberte gule vyrobené z látky, napríklad zo zamatu.

Zasnežený vianočný stromček

Ak radi s nostalgiou spomínate na atmosféru Vianoc vášho detstva, vyberte si zasnežený vianočný stromček. Krásne imituje ozajstný sneh a vášmu príbytku dodá to pravé čaro Vianoc. Použite biele alebo strieborné ozdoby, ktoré pôsobia moderne, alebo stavte na tradičné červené dekorácie.

 

Čaro vianočného stromčeka: nájdete ho v detailoch

Vianočné stromčeky sú jednoducho nádherné a dokonale dotvárajú vianočnú náladu. Jej neoddeliteľnou súčasťou je však aj charakteristická vôňa vianočného stromčeka. Keď si vyberiete živý vianočný stromček, príjemná vôňa ihličia do vašej obývačky prinesie sviatočnú a útulnú atmosféru. Nie vždy sa však podarí zohnať živý vianočný stromček - vtedy je realistický umelý vianočný stromček výbornou alternatívou. A neznamená to, že sa musíte vzdať úžasnej vône vianočného stromčeka – môžete ho ozdobiť voňavými ozdobami, zapáliť aromatické sviečky alebo do miestnosti rozptýliť bytový parfum s vôňou ihličia.

Pokiaľ ide o materiál vianočného stromčeka, najčastejšie býva vyrobený z PVC a PE. Vianočné stromčeky z PVC sú obľúbenou voľbou, pretože sú cenovo dostupné. Majú husté vetvičky s bohatým ihličím, ktoré neopadáva.

Vianočné stromčeky z PE mávajú 3D ihličie, ktoré vyzerá presne ako ozajstné. Ich cena je o niečo vyššia, no dokonale imitujú tvar živého stromčeka a budú vám slúžiť dlhé roky.