4 tipy, ako si vybrať dokonalé masážne kreslo

Keďže často bývame zaneprázdnení, naše každodenné starosti musíme vyvážiť poriadnym oddychom, aby sme zas ráno mohli pokračovať v zabehnutom rytme. Nie každý však má neobmedzený prístup do wellness alebo na masáže, a preto môže byť vlastné masážne kreslo skvelým riešením!

Rozmýšľate nad tým, ako si vybrať to najlepšie masážne kreslo? Vieme vám s tým pomôcť! Masážne kreslá prinášajú množstvo výhod:

  • Zrelaxujú celé telo a uvoľnia svaly po dlhom a náročnom dni v práci
  • Masáž znižuje krvný tlak a redukuje stres
  • Napomáha udržiavať duševnú a telesnú rovnováhu

Je teda jasné, že ak máte doma masážne kreslo, prispievate k zlepšeniu kvality vášho života. Aby ste si vybrali naozaj dokonalý kúsok, treba myslieť na niekoľko dôležitých aspektov. Čítajte ďalej a pozrite si užitočné tipy v našom sprievodcovi nákupom masážneho kresla, kde nájdete všetko, čo potrebujete vedieť.

 

     1.       Aká je vhodná veľkosť masážneho kresla?

Výber najlepšieho masážneho kresla si vyžaduje trochu času. V prvom rade musíte pouvažovať nad tým, aké sú vaše potreby. Potom treba brať do úvahy aj estetické kritériá, keďže masážne kreslo je pomerne veľké a musí pekne zapadnúť do vášho interiéru. A v neposlednom rade sa riaďte aj svojím rozpočtom. Keďže väčšina masážnych kresiel je vybavená veľkým množstvom funkcií, odrazí sa to aj na cene.

Prvým krokom je výber vhodného miesta pre vaše nové masážne kreslo. Tieto kreslá bývajú veľké, takže budete potrebovať dostatok priestoru. Niektoré sa navyše dodávajú spolu s podnožkou, iné zas majú pohodlné opierky na ruky.

Štandardné rozmery masážneho kresla po sklopení sú približne 75 x 160 x 85 cm (Š x H x V). Aby ste si mohli kreslo úplne sklopiť, zvyčajne je nutné za operadlom ponechať asi 100 cm voľného priestoru. Niektoré kreslá ponúkajú funkciu tzv. Zero space, vďaka ktorej postačí medzi zadnou stranou kresla a stenou ponechať len 10 cm priestor.

Odporúčame vám poriadne si skontrolovať presné rozmery kresla, ktoré sa vám páči, a starostlivo vyhodnotiť, do ktorej miestnosti sa zmestí. Malé masážne kreslo prestavuje skvelý doplnok do obývačky, domácej pracovne, ba dokonca aj do spálne. Myslite aj na hmotnosť kresla, pretože tá sa časom môže prejaviť na stave vašej podlahy. Umiestnite kreslo na koberec, aby ste si nepoškodili podlahu.

 

2.          Nezabúdajme ani na vzhľad...

...a to hlavne pokiaľ ide o masážne kreslo! Masážne kreslá sa v priebehu času menili, a to nielen z hľadiska rôznych funkcií, ale aj z hľadiska dizajnu. Niektoré populárne modely pôsobia veľmi futuristicky, a preto sa budú dokonale hodiť do moderných interiérov. Iné si naďalej zachovávajú klasický vzhľad a dajú sa jednoduchšie skombinovať s rôznymi štýlmi bývania. 

3.      Aký je váš štýl? Vyberte si vhodnú farbu a materiál

Masážne kreslo sa stane vašou oázou pokoja a relaxácie, a preto musí byť naozaj trvácne a mimoriadne pohodlné, Tieto vlastnosti sa však môžu u jednotlivých kresiel líšiť a závisí to práve od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Mali by ste hľadať poťahy s hladkou textúrou, ktorá vám umožní vychutnať si úžasnú masáž priamo v pohodlí vášho domova.

Najobľúbenejšími materiálmi sú koža a umelá koža. Tento materiál kreslu prináša dlhú životnosť, ľahko sa čistí a je veľmi príjemný na dotyk. Koža – či už pravá alebo umelá – je naozaj elegantná, a preto sa bude hodiť do každého štýlu.

Ak chcete využívať všetky výhody moderného masážneho kresla, potom vám odporúčame látkový poťah. Takéto kreslá často mávajú drevené rámy, a preto vyzerajú ako klasické kreslá, no sú vybavené masážnymi funkciami. Určite sa budú dokonale hodiť do vášho krásneho bývania.

Ako vybrať farbu masážneho kresla? Je to celkom jednoduché: hľadáte výrazný kúsok alebo niečo nenápadné, čo dokonale zapadne do interiéru? Tmavšie farby a neutrálne odtiene vytvoria útulnú atmosféru a žiarivé farby z masážneho kresla spravia ústredný prvok obývačky.

 

 

4.      Masážne funkcie

Pri prezeraní všetkých masážnych funkcií, ktoré súčasné kreslá ponúkajú, sa netreba unáhliť. Množstvo masážnych kresiel má niekoľko masážnych bodov – v oblasti ramien, chrbta a nôh. Niektoré masážne kreslá pracujú s airbagmi, iné využívajú masážne valčeky, a ďalšie kombináciu obidvoch.

Porozmýšľajte nad tým, čo bude pre vás najlepšie. Masáž pomocou airbagov je jemnejšia k svalom, a valčeky, naopak, poskytujú intenzívnejšiu masáž, ktorá slúži na zmiernenie bolesti svalov.

Chceli by ste, aby malo kreslo aj vyhrievaciu funkciu? Tieto špeciálne funkcie pomáhajú zmierniť stres a únavu a zároveň stimulujú krvný obeh. Ďalšou funkciou, ktorú sa oplatí zvážiť, je tzv. autodetekcia, kedy masážne body prispôsobujú svoju polohu podľa kontúr vášho tela tak, aby vám poskytli dokonalú masáž. Pozrite si aj ďalšie špeciálne funkcie, aby ste si vybrali to najlepšie kreslo pre seba.

Pre viac inšpirácií objavte naše obľúbené masážne kreslá nižšie.