Ako si vybrať hernú stoličku

Pohodlná stolička je základ. Možno na nej trávite celú pracovnú dobu alebo ste vášnivým hráčom počítačových hier, a to znamená, že kvalita vašej stoličky značne ovplyvňuje vašu celkovú pohodu. Správne držanie tela je životne dôležité z mnohých dôvodov, od zdravotnej stránky až po príjemný pocit pri sedení počas práce či pri hre.

A práve preto môže výber vhodnej hernej stoličky  úplne zmeniť váš zážitok z hry. Veľkosť stoličky, to, či sa dá nastaviť a aj to, z akého je materiálu – všetky tieto aspekty musíte brať pri hľadaní vhodnej hernej stoličky do úvahy. Náš sprievodca vám poskytne všetky potrebné tipy a rady.

 

Čo si všímať pri výbere hernej stoličky

Herná stolička neslúži len na to, aby vám priniesla dokonalý komfort pri hre. Vďaka pokroku v technológiách sú dnešné herné stoličky vybavené špeciálnymi funkciami, aby ste si ich mohli prispôsobiť na dlhé hodiny hrania. Z tohoto dôvodu sa stoličky dajú spárovať s vaším obľúbeným herným systémom, a preto by ste pred akýmkoľvek rozhodnutím mali v prvom rade skontrolovať kompatibilitu systému.

Počítačová herná stolička je vhodná na hranie počítačových hier, zatiaľ čo tzv. pretekárska stolička racer predstavuje pohodlnú hernú stoličku na napínavé pretekanie. Ak hľadáte ešte viac skvelých funkcií, herná stolička racer môže byť dokonca vybavená pedálmi, volantom či radiacou pákou.

Netreba zabúdať ani na herné stoličky na podstavci, ktoré sa dajú zdvihnúť nad zem pre väčší komfort. Hojdacia herná stolička je tiež veľmi obľúbená, pretože hráčovi umožní relaxovať a pohodlne sa natiahnuť.

Pohodlie na prvom mieste

Pri výbere hernej stoličky by pohodlie malo byť prvoradé. Počas dlhých hodín strávených pri hre sa zvyšuje tlak na chrbticu, a preto sa pri hľadaní stoličky zamerajte na dôležité ergonomické prvky, ako je bedrová opierka, nastaviteľné operadlo a opierky na ruky, opierka na krk či vysúvacia opierka na nohy. Niektoré kreslá sa dokonca dajú nakláňať dozadu.

 

Herná stolička je veľká stolička

Pri výbere nábytku je veľkosť veľmi dôležitá. Herné stoličky bývajú dosť veľké v porovnaní s bežnými stoličkami k písaciemu stolu. Môžete si vybrať zo stoličiek s rôznymi výškami aj hmotnosťami, no vždy myslite hlavne na to, aby sa vám zmestili do izby.

Stoličku si vyberajte aj podľa svojho telesného typu. Príliš malá herná stolička bude nepohodlná a priveľká zas nepomôže v rozvoji vašich herných schopností.

 

Zainvestujte do vysokokvalitného materiálu

Najvhodnejšia herná stolička je taká, ktorá vám prinesie dokonalý komfort. Zároveň však musí byť trvácna a pevná, aby vášmu telu poskytla dostatočnú oporu a aby vám vydržala čo najdlhšie. Keď rozmýšľate nad tým, aký materiál si vybrať, nezabúdajte si všímať aj podstavec stoličky. Podľa jeho kvality vidíte rozdiel medzi lacnou hernou stoličkou, ktorá je menej odolná, a medzi stoličkou s dlhou životnosťou.

Pokiaľ ide o materiály, na výber máte tieto možnosti:

  • Koža – Pravá koža je mimoriadne odolná, pevná a priedušná. Kožená stolička zostane studená a poskytne vám požadovaný komfort.
  • PU koža – PU koža je lacnejšia než pravá koža, je odolná voči usadzovaniu škvŕn a zachová si svoj vzhľad aj po dlhšom používaní.
  • PVC koža – PVC koža je ďalšou cenovo dostupnou možnosťou. Je odolná voči usadzovaniu škvŕn a vodovzdorná. A navyše ju nájdete v rôznych farbách.
  • Látka – Omnoho priedušnejšia než koža. Látková herná stolička je príjemná na dotyk a poťah sa časom nerozťahá.
  • Sieťovina – Stolička zo sieťoviny je najpriedušnejšia a aj veľmi pohodlná. Myslite však na to, že sieťovina sa nedá očistiť tak ľahko ako ostatné materiály, a preto sa môže stať, že sa na takejto stoličke objavia známky opotrebovania o niečo skôr.

 

Aký štýl sa vám páči?

Nájsť si vhodnú hernú stoličku rozhodne nie je ľahké. Okrem pohodlia by ste však mali brať do úvahy aj jej vzhľad. Predsa len ide o kúsok nábytku, ktorý by mal zodpovedať vášmu vkusu. Mnohé stoličky sú dostupné v rôznych farbách, aby sa hodili k vašej hernej konzole alebo počítaču. Hernú stoličku si môžete vybrať aj podľa vašej obľúbenej farebnej kombinácie s obľúbenými hernými témami a postavami. Určite sa oplatí dopriať si dostatok času, aby sa vám podarilo nájsť si svoju vysnívanú hernú stoličku.

Ak hľadáte niečo extra, potom si vyberte stoličku so zabudovanými technickými funkciami. Niektoré stoličky majú opierku na nohy, iné sa zameriavajú na high-tech detaily, ako sú napríklad zabudované reproduktory, ktoré sa môžu nachádzať dokonca v opierke hlavy. Možností je naozaj veľmi veľa a od vašej dokonalej hernej stoličky vás delí len zopár kliknutí. Pozrite si našu skvelú ponuku herných stoličiek a pustite sa do hry!