Najhorúcejšie trendy: Zlaté akcenty

Trocha lesku, ktorý rozžiari váš domov

 

Zlato bolo vždy symbolom bohatstva a luxusu. Jeho využitie v rámci interiérového dizajnu prešlo v priebehu rokov značným vývojom, od rafinovanej elegancie až po jednoduchý gýč. Ak zlaté doplnky vhodne vyvážite, interiéru dodajú luxusný a elegantný vzhľad.

Zlaté akcenty sú opäť v móde a ani my sme si ich nemohli nevšimnúť. Nebojte sa vyskúšať zlaté prvky, ktoré vytvoria elegantnú atmosféru, alebo si vyberte odvážny kúsok s klasickými zlatými detailmi. Oživte svoje bývanie zlatými doplnkami alebo nábytkom so zlatou povrchovou úpravou, ktorý bude pôsobiť naozaj pôvabne.

 

 

Farebné kombinácie, ktoré sú odvážne a upokojujúce zároveň

Zapracovanie zlatých akcentov do interiéru sa spočiatku môže zdať celkom náročné, no tento štýlový trend vám našťastie sám napovie, ako sa vyhnúť gýčovému dizajnu. Zlato by malo byť tlmené pomocou starostlivo vybranej farebnej palety. Tu je niekoľko možností.

Najjednoduchšie - a aj najbezpečnejšie, je skombinovať zlaté akcenty s čiernou a bielou. Táto kombinácia vytvorí naozaj rafinovaný vzhľad. Alebo môžete so zlatou farbou použiť aj neutrálne tóny, ktoré vášmu domovu dodajú trochu tepla. A nakoniec môžete vyskúšať aj odvážnu farebnú paletu, ktorá kombinuje zlaté odtiene s tmavozelenými a tmavomodrými, či jemnú paletu farby šampanského s ružovou, ktorá bude pôsobiť naozaj výrazne.

 

 

Zlato treba používať s vhodnými materiálmi

Zlato by sa vždy malo kombinovať s vhodnými materiálmi. Keďže pôsobí luxusne, je potrebné ho vyvážiť nenápadným základom, na ktorom dokonale vynikne, no zároveň ho "neprehluší". Pokiaľ ide o nábytok a ďalšie doplnky, vyberte si materiál, ktorý sa pekne hodí do vášho priestoru a ktorý vytvorí harmonický vzhľad. Zlato v kombinácii s oceľou alebo sklom bude vyzerať veľmi moderne. Zlaté akcenty s dreveným masívom zas interiéru dodajú nádych elegancie. Extravagantný dizajn docielite tak, že zlaté doplnky skombinujete s mramorom alebo zamatom.

 

      

Zlato rozjasní aj nenápadný kút

Aj čierno biely minimalistický interiér môže krásne vyniknúť, keď ho ozdobíte trochou zlata. Ozdobné vankúše, závesy alebo osvetlenie - to všetko môže byť odeté do zlatých odtieňov, ktoré interiéru dodajú žiarivy a štýlový vzhľad. Zvýraznite konkrétne miesta vo vašom príbytku a vytvore si doma príjemnú a hrejivú atmosféru. A nezabúdajte, že zlaté akcenty dokážu rozjasniť aj menšie izby a priestory. Lesk zlata vyvoláva dojem, že miestnosť je otvorená a priestranná.