Najhorúcejšie trendy: Biela a svetlá

Nenápadná sila pokoja

 

Čo pre vás znamená biela farba? Biela sa najčastejšie považuje za symbol čistoty, pokoja a elegancie. Pri zariaďovaní interiéru si často vyberáme práve bielu farbu, či už na nábytku alebo dekoráciách. No čo by ste povedali na bývanie, ktoré je celé zariadené v bielej?

V rámci interiérového dizajnu je biela farba nepochybne nadčasovou voľbou. Interiéry plné bielych a svetlých odtieňov sú jedným z najhorúcejších trendov súčasnosti, a preto si rozhodne zaslúžia našu pozornosť. Poďte sa pozrieť na to, ako zariadiť priestor, ktorého základom je biela a jej odtiene a zistite, čo sa oplatí vyskúšať a čomu sa, naopak, vyhnúť.

 

 

Ako zariadiť biely interiér

Biela sa hodí do každej izby. Vytvára pokojnú atmosféru, kde sa budete cítiť dobre. Biela je okrem toho synonymom čistoty a štýlu - presne z tohto dôvodu si ľudia často zariaďujú kuchyne práve v bielej farbe. Biela dokáže opticky zväčšiť a presvetliť aj menšie priestory, a preto je ideálna do každej miestnosti.

Mnoho ľudí sa však obáva, že čisto biely interiér by mohol pôsobiť chladne a neútulne. Tomu sa však dá jednoducho vyhnúť - stačí, keď sa budete riadiť základným pravidlom bielych interiérov: vrstvite odlišné odtiene bielej. Kombinujte rôzne tóny bielej s prírodnými odtieňmi, čím docielite hrejivý a útulný vzhľad. Ako budete postupovať je úplne na vás. Môžete si vybrať výrazné biele kusy nábytku a dotvoriť ich doplnkami v iných odtieňoch. Alebo si môžete, naopak, zaobstarať väčšie kusy nábytku v neutrálnych odtieňoch, a tie potom zvýrazniť bielymi dekoráciami. Vždy sa snažte o harmóniu a vyváženosť - len samotná biela nestačí.

 

 

Základom je textúra 

Keď biely priestor skrášlite vhodnými textúrami a farbami, bude z neho vyžarovať elegancia a luxus. Boháte textúry sa zároveň postarajú o to, aby vaše bývanie nepôsobilo chladne, ale hrejivo a útulne. Výber textúr a farieb závisi od vášho vkusu a od toho, aký štýl sa vám páči. Biela sa totiž dá skombinovať s úplne všetkým.

Škandinávsky vzhľad dosiahnete pomocou nábytku z prírodného dreva. Nádhernou kombináciou je aj biela farba vedľa tehlovej steny - farebnej alebo bielej. Mramor pri bielej farbe nádherne vynikne vďaka svojej zaujímavej textúre. Všetko dotvorte príjemnými látkami, ako je vlna, bavlna alebo hodváb. Pohrajte sa s rôznymi odtieňmi bielej a univerzálynmi neutrálnymi tónmi a dodajte svojmu interiéru nádych hrejivého minimalizmu.

 

      

Sila kontrastov

Biela je sama o sebe dosť výrazná. Trend bielych odtieňov túto estetiku neizoluje, ale obohacuje ju o nádherné kontrasty. Skombinujte sivobielu pohovku s kobercom a ďalšími doplnkami v krémových tónoch, no nezabudnite ani na žiarivú zelenú v podobe živých rastlín. Vaše bývanie tak získa svieži a útulný vzhľad.

Rôzne odtiene modrej dodajú interiéru úplne nový rozmer. Vzhľad inšpirovaný stredomorskými oblasťami sa skvele hodí do moderných kuchýň a vytvorí jedinečnú dovolenkovú atmosféru aj vo všedný deň. Biela vám tiež umožní pohrať sa s osvetlením miestnosti. Stavte na priehľadné a kovové svietidlá. Biely interiér ozdobený sklenenými, striebornými a zlatými akcentmi je ako biele plátno, z ktorého vyžaruje pokoj a pohoda.