Najhorúcejšie trendy: Zamat

Moderná elegancia so zamatovým vzhľadom

 

Zamat je tu už celé stáročia. Preto nás vôbec neprekvapuje, že aj v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie trendy v interiérovom dizajne. Zamat si ako materiál prešiel zaujímavým vývojom od tmavého viktoriánskeho štýlu až po jeho dnešnú modernú podobu, ktorú všetci poznáme.

V oblasti interiérového dizajnu má zamat jednu vynikajúcu výhodu: hodí sa všade. Je vhodný do každej izby, odhliadnuc od usporiadania priestoru, štýlu zariadenia či typu nábytku. Umožní vám vytvoriť výrazný dizajn s nepriehliadnuteľnými doplnkami, ale aj jemnejší vzhľad so zamatovými prvkami. A v nedposlednom rade nás zamat vyzýva k tomu, aby sme sa pohrali s kontrastmi a vytvorili tak jedinečný a neopakovateľný vizuálny efekt.

 

 

Výrazné kúsky

Zamat vynikne aj sám o sebe. Zamat ako ústredný prvok interiérového dizajnu miestnosti dodá neopakovateľný vzhľad, ktorý nedosiahnete so žiadnym iným materiálom. Berte do úvahy, akú izbu zariaďujete a podľa toho si vyberajte zamatový nábytok, ktorý ihneď upúta pozornosť. Zamatová pohovka v obývačke krásne rozžiari celý priestor. Môžete si vybrať napríklad zamatovú pohovku chesterfield v jasných farbách alebo minimalistický kúsok s kovovými nohami pre modernejší vzhľad.

Zamatová posteľ vnesie do spálne nádych sofistikovanosti. Ak chcete dosiahnuť elegantný vzhľad, potom si do spálne zaobstarajte kúsok s detailným dizajnom alebo celý priestor otvorte jednoduchými líniami v neutrálnych farbách. Odporúčame vám aj zamatové stoličky s vysokým operadlom, s ktorými vytvoríte príjemný a útulný kútik na oddychové popoludnia. Zamatové jedálenské stoličky jedálni dodajú nádych elegancie. Celkový výsledok závisí aj od toho, či si vyberiete moderný dizajn s plyšovou zamatovou textúrou alebo viktoriánsky zamatový poťah v tmavších odtieňoch.

 

 

Luxusné doplnky

Ak sa vám veľké zamatové kúsky zdajú príliš výrazné, potom si priestor môžete skrášliť menšími doplnkami. Dokonalé zamatové doplnky sú tie, ktoré zodpovedajú vášmu vkusu a pomôžu vám dodať svojmu bývaniu nádych romantiky. Spálňu môžete dotvoriť krásnymi zamatovými nočnými stolíkmi alebo lavičkou k posteli. Zamatové taburetky a podnožky sú neuveriteľne štýlové a pohodlné, takže sú ako stvorené do každej obývačky, nezávisle od štýlu interiéru. Ďalším neprehliadnuteľným doplnkom je zamatový konferenčný stolík - je to naozaj neobyčajný spôsob, ako obývačke dodať trochu elegancie. Ak si nie ste celkom istí, či je zamatový nábytok pre vás to pravé, potom začnite inde - napríklad závesmi. Zamatové závesy miestnosti dodajú hĺbku a menšie doplnky, ako sú vankúše a tienidlá, priestor krásne dotvoria svojou bohatou textúrou.

 

      

Dramatické farby verzus jemné farebné palety

Návrat k tradičnému využitiu zamatu so sebou prináša sýte a dramatické farby skombinované s lesklými gombíkmi alebo kontastnými švami. Ak je vaším cieľom vytvoriť výrazný vizuálny efekt, potom si vyberte zamat vo farbe polodrahokamov, ako je tmavozelená, tmavomodrá alebo vínovo červená. Moderný prístup k interiérovému dizajnu nás vedie k jemnejšiemu využitiu zamatu v interiéri. Svojmu bývaniu môžete dodať trochu hravosti so zamatovými doplnkami v ružových, starozelených či dokonca bielych odtieňoch. Nebojte sa používať svetlejšie farby; ak si vyberiete zamat, ktorý bol špeciálne ošetrený proti vzniku škvŕn, nábytok vám bude slúžiť celé roky.